PSİKODRAMA GRUP PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ 
KIŞ DÖNEMİ HAZIRLIK GRUBU

http://www.istpsikodrama.com.tr/egitim-basvuru-formu

12 ŞUBAT/13 MART 2022
(İki gün hazırlık grubu)
        SÜRESİ; İki gün18 saat (9+9)      

Hazırlık eğitimi toplam 18 saat sürer. IPI da tüm eğitimler her ay tek gün 9 saat olarak hafta sonları yapılır. Hazırlık eğitimi iki ay içinde iki ayrı gün 9 ar saat olarak planlanır. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde çalışmanın tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde eğitime kabul edilenler her ay 1 gün 9 saat olarak düzenlenen eğitim grubu olarak devam ederler. Temmuz-Ağustos aylarında enstitü eğitimlerine ara verilir. Tüm diğer detayları ve yönetmeliğimizi web sitemizden okuyabilirsiniz.

EĞİTİME KABUL KOŞULLARI; 

Psikodrama Hazırlık Grubuna Psikolojik Danışma ve Psikoloji alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar, Psikiyatristler ve Psikiyatri Hemşireliğinde Doktora Yapanlarkatılabilirler.  Kayıt yaptıran katılımcının 2 fotoğraf, yazılı bir özgeçmiş, diploma fotokopisi ile enstitü sekreterliğimize gelerek başvurması ya da internet üzerinden bu formları yollayarak web sitesindeki eğitim kayıt formu’nudoldurması gerekmektedir. Gerekli bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.

    EĞİTİMİNİN EĞİTMEN PSİKODRAMATİSTLERİ
    Deniz  Altınay, Esra Bilik, Neşe Karabekir,  Begüm Kodalak, Ayça Atasoy, Ecem Demirel,Gülay Karaman

Kayıt için “Eğitim Başvuru Formu”;http://www.istpsikodrama.com.tr/egitim-basvuru-formu

Kaydınızı yaptırdıysanız konfirmasyon ve belgeleriniz için enstitüyü arayınız ya da mail atınız.    

0212 2321263 -  0532 2136362 - psikodrama@istpsikodrama.com.tr

 IPI yanlızca bu numaralardan aranabilir, Enstitüler Birliğinin Ankara, İzmir ve Kayseri’de bağlı enstitüleri vardır ve web sitemizden ulaşılabilirler. Başkaca bir kurumla birlikte çalışılmamaktadır. IPI eğitmenler listesinde olmayan kişileri aramayınız ve verdikleri bilgilere itibar etmeyiniz. 

Eylem metotları kısa süreli eğitimler ile asla öğrenilemeyen çok güçlü yöntemlerdir. Kısa süreli çalışmalara katılmak ve bunların uygulanabilecek eğitimler olarak algılanması son derece sakıncalıdır. Bu noktaya dikkat gösterilmelidir. 

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA;

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerinin ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile “Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu” (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve “Avrupa Psikoterapi Derneği”nin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 200'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; EAP ve FEPTO onaylı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Enstitümüz “Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği”  IAGP üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra,  Psikodrama ile Şirket ve okul eğitimleri, SpontaniteTiyatrosu Eğitimi, Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı Eğitimleri, Psikodramada Çift ve Aile Tedavileri Eğitimi, Tangodrama Eğitimi ve bunların yaşantı gruplarına yönelik çalışmaları da yürütülmektedir.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen enstitümüze mail atınız ya da arayınız.

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ
ULUSLARARASI ZERKA MORENO ENSTİTÜSÜ
Şakayik Sok. No:57/2
Nişantaşı – İSTANBUL

GSM: +90 532 2136362
psikodrama@istpsikodrama.com.tr