2024 Sonbahar dönemimde başlayacakolan 
Yeni Psikodrama Yaşantı Grupları 
için 
Alttaki link’den hemen on-line başvuru yapabilirsiniz.

 

Başvuru Link'i
http://www.istpsikodrama.com.tr/gb/tr/genel-basvuru-formu

Psikodrama, “eylem metodunu” kullanan hızlı ve etkili bir psikoterapi yöntemidir. Sözün ötesini, davranıştaki ve eylemdeki daha derin anlamı yakalamak esasına dayanır. 

Psikodrama’da birey, liderin önderliğinde ve grubun işbirliği ile birlikte kurulan sahneler yardımıyla, durumlara daha yakından bakarak bir keşif yolculuğuna çıkar, kendi spontanitesiyle buluşur, keşfeder, değişir, yaşamını yeniden yapılandırır ve istediği yönde değiştirir.

Psikodramayı yaşamak, kendini geliştirmek, büyütmek, yaratıcılığıyla buluşmak, problemlerine farklı bir açıdan bakmak isteyenlerin katılabilecekleri grup çalışmaları genellikle 2 ayrı gün alternatifi ile sunulmaktadır:

Grup Günleri - Salı-Çarşamba-Perçembe

Grup Saatleri: 19:15- 21:15   

Grup Lideri: Esra Bilik, Gizem Sezan Gezen, Muharrem Çapkın, Gülay Karaman

 

* Grup çalışmalarımız aynı gün ve saatlerde olmak üzere haftada 1 defa ve ayda 3 oturum şeklinde gerçekleştirilmektedir.

BAŞLANGIÇ TARİHİ: Ekim 2024

GRUBA KABUL KOŞULLARI: ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME RANDEVUSU ALINIZ.

DETAYLI BİLGİ için lütfen İstanbul Psikodrama Enstitüsüne Online başvuru formunu doldurarak ulaşınız.

e-posta: psikodrama@istpsikodrama.com.tr

Şakayık Sokak, No: 57/2 Teşvikiye Mahallesi 
NİŞANTAŞI –İSTANBUL +90 532 213 63 62

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA;

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerinin ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle işbirliği yaparak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra,   Psikodrama ile Şirket Eğitimleri Uygulamaları, , Spontanite Tiyatrosu Eğitimleri ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri de yürütülmektedir. Ayrıca Bireysel Psikoterapi ve Grup Psikoterapisi hizmetleri de çocuklara ve yetişkinlere yönelik olarak verilmektedir.