ÇOCUK PSİKODRAMASI GRUBU
Sonbahar 2024
MAYIS


 6-8, 8-10, 10-12 Yaş Grupları

Çocuk Psikodraması; çocuğun dünyasının doğal bir parçası olan oyun ve eylem metotlarını kullanan bireysel ve grup psikoterapisi yöntemidir.  Psikodrama yoluyla, çocukların yaratıcılıkları ve rol repertuarları zenginleşir; korku ve kaygılarıyla baş etmeyi öğrenirler. Özgüvenleri artan çocuklar, karşılaştıkları güçlüklerle baş etmeyi öğrenirler ve sorun çözme becerileri kazanırlar.  Psikodrama ile kendilerini ifade etme becerisi kazanırken; kendilerine ve çevrelerine karşı da farkındalık geliştirirler ve ilişkilerinde sağlıklı tutumlar edinirler.

Grup Koşulları: Grup oturumları haftada 1 kez gerçekleştirilir ve her oturum 1 saat 15 dakika sürer. Yaş grupları ve gelişim özelliklerine göre oluşturulan her grupta, maximum 6 çocuk, 1 terapist ve en az 1 yardımcı terapist bulunur. Tüm çocuklar ve aileleri ile gruplardan önce mutlaka bir öngörüşme yapılmaktadır. Çocuk grubuyla eş zamanlı olarak, ebeveynlerin katılacakları anne-baba grup çalışmaları, çocuk psikodraması çalışmalarının en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Toplam grup sayıları, grubun özelliklerine göre yapılandırılmakta olup, süreç detayları ilk seanslarda görüşülmektedir. 

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen enstitümüzü arayabilir, alttaki linkten online başvuru yapabilirsiniz:

http://www.istpsikodrama.com.tr/genel-basvuru-formu

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ
ULUSLARARASI ZERKA MORENO ENSTİTÜSÜ

Şakayık Sok. No:57/2
Nişantaşı – İSTANBUL

GSM: +90 532 2136362
www.istpsikodrama.com.tr

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA:

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama terapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu  (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra,  Psikodrama Şirket Uygulamaları, , SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.