On-line başvuru için tıklayın; 

http://www.istpsikodrama.com.tr/egitim-basvuru-formu
 

 EKİM 2022

‘Psikodrama Grup Psikoterapisi ve Sosyometri Sistemi, eylem yöntemlerini kullanarak değişimi,  içgörü kazanma, arınma, iyileşme ve daha doyumlu bir yaşamı deneyimlemeyi hedeflemektedir.’

PDR ve Psikoloji Öğrencileri Psikodrama Tanıtım Grupları ile amacımız, öğrencilerin  kendilerine dair farkındalık kazanırken aynı zamanda psikodrama grup psikoterapisi sistemini tanımalarını sağlamaktır. Eğitim ileride alınacak eğitimle için kredilendirilmektedir.

Başlangıç Tarihi: EKİM 2022

Çalışma Saatleri: Perşembe, 18:30-20:30

Grup çalışmalarımız başlangıç tarihinden itibaren her hafta aynı gün ve saatlerde gerçekleştirilmek üzere, toplamda 9 hafta sürer. Eğitimin sonunda enstitümüz tarafından tanıtım grubuna katılım yapıldığına dair bir belge verilir. Mezun olduktan sonra eğitime devam etmek isteyen öğrenciler için, katılımın %50’si kredilendirilerek eğitim saatlerine dahil edilir. Eğitime başvurmak için bu belgeyi saklamak yeterli olacaktır. 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için enstitümüze başvurabilirsiniz:

Kayıt için “eğitim başvuru formu”: http://www.istpsikodrama.com.tr/eb/tr/egitim-basvuru-formu

Kaydınızı yaptırdıysanız lütfen konfirmasyon ve belgeleriniz için mail atınız

-------------------------------------------------------------------------------

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA;

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitmeni olan Uzm Psk. Dnş. Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerinin ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 250'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü birçok uluslararası enstitü ile de bağlantılı çalışmalar yürütmektedir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü, Bahçeşehir Üniversitesi “Psikodrama Grup Psikoterapisine Giriş” dersinin de planlamasını ve yürütülmesini üstlenmektedir. 2015 yılından itibaren kurduğu “Türkiye Psikodrama Eğitim Enstitüleri Birliği” ile çalışmalarını yurt çapında genişletmiştir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra, Psikodrama Şirket Uygulamaları, Spontanite Tiyatrosu Eğitimileri ve Çocuk Psikodraması Eğitimleri, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı Çalışmaları, Tangodrama ile Çift Terapisi, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.