PSİKODRAMA EĞİTİM ENSTİTÜLERİ BİRLİĞİ

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ

KAYSERİ PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ

PUSULA PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ (ANKARA VE İZMİR)

(HEMEN ALTTAKİ LİNKDEN TÜM İLLER İÇİN ON-LINE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ;)
http://www.istpsikodrama.com.tr/eb/tr/egitim-basvuru-formu

İstanbul Psikodrama Enstitüsü yönetimi ve onayı ile İstanbul, Ankara, Kayseri, İzmir, Antep, Sivas, Mersi'de Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimleri Hazırlık Grupları için kayıtlar başlamıştır. Her il için eğitim başlangıç tarihlerini ilgili web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

İstanbul İçin:   www.istpsikodrama.com.tr

Ankara için:   www.pusulapsikodramaenstitusu.com

İzmir İçin :      www.pusulapsikodramaenstitusu.com

Kayseri için:   www.kaypsikodrama.com

Adreslere tıklayarak bilgi alabilir ve on line başvuru yapabilirsiniz.

EĞİTİM TARİHİ ve SÜRESİ:        

Psikodrama Eğitimleri; Hazırlık Aşaması, Temel Aşama ve Üst Aşama olmak üzere 3 basamaktan oluşmakta olup, tüm aşamalarda çalışmalar ayda tek gün(9 saat) olarak, haftasonları gerçekleştirilmektedir. Hazırlık Aşaması, 1 ay ara ile, 2 ayrı gün olarak düzenlenmektedir ve toplamda 18 saat sürer. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde grubun tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde kabul edilenler, bir sonraki aydan itibaren çalışmalara Temel Aşama’da devam etmektedirler. Eğitim grupları ile ilgili diğer tüm detayları web sitemizden okuyabilirsiniz: http://www.istpsikodrama.com.tr

Tüm illerdeki eğitimler ve seminerler İPE tarafından düzenlenir ve koordine edilir, tüm eğitim alanlar tüm eğitmenler ile ve yabancı terapist listemizde yer alan terapistler ile çalışma olanağına sahip olurlar.

EĞİTİME KABUL KOŞULLARI:

Psikodrama Hazırlık Grubuna “Psikolojik Danışma” ve “Psikoloji” alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar, “Psikiyatristler” ve “Psikiyatri Hemşireliğinde Doktora” yapmış olanlar katılabilirler.  Kayıt yaptıran katılımcının “2 adet fotoğraf, yazılı bir özgeçmiş ve diploma fotokopisi” ile enstitü sekreterliğimize gelerek başvurması ya da internet üzerinden eğitim kayıt formu’nudoldurarak, belirtilen formları sekreteryamıza mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Gerekli tüm bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.

Tüm Enstitüler İçin Eğitim Başvurusunu alttaki link’den yapabilirsiniz ya da enstitülerin web sitesine girebilirsiniz:

http://www.istpsikodrama.com.tr/eb/tr/egitim-basvuru-formu

(Eylem metodları kısa süreli eğitimler ile asla öğrenilemeyen çok güçlü metodlardır. Bu metodların, kısa süreli çalışmalara katılım gösterilerek uygulanabilecek eğitimler olarak algılanması son derece sakıncalıdır. Bu noktaya dikkat gösterilmelidir).

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerini ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra,  Psikodrama Şirket Uygulamaları, SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ
ULUSLARARASI ZERKA MORENO ENSTİTÜSÜ

Şakayik Sok. No:57/2
Nişantaşı – İSTANBUL

GSM: +90 532 2136362
www.istpsikodrama.com.tr