Siz de anne-baba olarak bunları yaşıyor musunuz?

Acaba çocuğumu doğru mu yetiştiriyorum? İlk oturumun sonunda hiçbir şey bilmediğimi hissettim. Bu çok kötü bir duyguydu. Ancak şimdi hatalarımı da, doğrularımı da biliyorum...

Çok inatçı, sürekli zıtlaşıyoruz...

Hep kendi dediği olsun istiyor... Ana-Baba okulunda öğrendiğim en güzel şeylerden biri de, bu sorunları yalnız benim yaşamadığımı bilmekti...Arkadaşlarıyla ilişkilerinden ya da okulda yaşadıklarından hiç söz etmiyor... Artık çocuğumla karşılıklı konuşabiliyoruz. Onunla ilişkim her geçen gün daha iyiye gidiyor.

Her zaman anlayışlı davranmaya çalışıyorum, ama bazen sabrımın tükendiğini hissediyorum ve istemediğim şeyler yapıyorum... Keşke daha önce böyle bir çalışmaya katılsaydım. Çatışma çözmek artık daha kolay... Çocuğumu ihmal etmeden kendime de vakit ayırmak istiyorum... Kendime daha fazla zaman ayırabileceğimi hayal bile edemezdim... Dünyanın neresinde olursa olsun, psikoterapi yapabilmek için belli bir eğitimden geçilir. Bu, dört yıllık bir lisans eğitiminin üzerine eklenmiş lisansüstü eğitimleri, belki de çeşitli kurs ve seminer programlarını içerebiliyor.

Oysa her yıl anne- baba olmaya karar veren milyonlarca kişi, anne- babalıkla ilgili herhangi bir eğitim almadan çocuk sahibi oluyor.Elbetteki; son derece iyi niyetlisiniz. Ancak; kişilik ve zeka gelişiminin önemli bir bölümü çocukluk yıllarında tamamlanmaktadır.

Ana- Baba Okulu; haftada bir gün, ikişer saatlik 9 oturum şeklinde düzenlenir. Her grup 15 kişi ile sınırlıdır.

Detaylı bilgi ve bekleme listesine kayıt yaptırmanız için enstitü numaralarımızı arayınız.