Türkiye’de kurulmuş olan Türkiye Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve psikodrama terapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın önemli uzmanı Zerka Moreno'nun ismini vermesiyle taçlandırıldı ve "İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü" ünvanını da aldı. Ankara yıllarında AGI adı altında Dr Haluk Özbay ile çalışmalarını sürdüren Deniz Altınay daha sonrasında kendi öğrencilerinden Neşe Karabekir'in katılımıyla İstanbul'da yeni oluşumu başlattı.Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) ve Uluslararası Grup psikoterapileri Derneği (IAGP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü dünyadaki bir çok psikoterapi dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Enstitü Bünyesinde, Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitim Birimi, Psikodrama Şirket Eğitimleri Birimi, Psikodrama Okul Eğitimleri Birimi, SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Birimleri yanısıra, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile çalışmaları ve Kuşaklararası Psikodrama Çalışmalarını da yürütülmektedir.

 Web Sayfamızda "Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimleri", "Spontanite Tiyatrosu Eğitimleri ve Gösterileri", "Ücretsiz Tanıtım Konferansları" ve "Psikodrama ile İlgili Ulusal ve Uluslararası Linkler" Bireysel ve Grupla Psikodrama Çalışmaları", "Psikolojik Testler", "Konulu Gruplar", "Şirket ve Okul Eğitimleri", "Enstitünün Psikodrama Kitapları ve Psikodrama ile ilgili Kaynakları", "Makaleler", "Enstitü Bültenleri" hakkında da tüm bilgileri bulabilirsiniz. Dilediğiniz tüm programlar ve istenilen tüm bilgiler için on line başvuru formlarımızı kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Kitap tanıtımlarını bulabileceğiniz sağ alt köşede tanıtımların içindeki sayfalara on-line indirimli kitap sipariş için özel linkler eklenmiştir. E-Bülten ve E-Dergi'lerimiz için web ana sayfa sağ aşağıdaki bölüme mail adresinizi yazarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. Web sitemizde en üst sağ tarafta bulunan küçük ikonları kullanarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz. Yani aynı yerden İstanbul Psikodrama Enstitüsü google grubumuza üye olarak bilgilendirme maillerini alabilirsiniz.

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ
psikodrama@istpsikodrama.com.tr
+90 532 213 63 62