Esra Taşdemir Seyitoğlu

Uzm.Psikolog, Eğitmen Psikodramatist, Çocuk Psikodraması Birimi.

Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi – Psikoloji Bölümü’nde 2011 yılında tamamlayan Esra Taşdemir Seyitoğlu, lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve özel bir anaokulunda stajlarını yaparak mesleki deneyime sahip oldu. 2012-2014 yılları arasında bitirdiği Üsküdar Üniversitesi – Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi esnasında, NP İstanbul Hastanesi’nde stajını yaptı. Yüksek lisansını “Evlilik Doyumu ile Bilişsel Şemalar Arasındaki İlişki” isimli tezi ile tamamladı.
2012-2015 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir Toplum Merkezi’nde dezavantajlı aileler, suça sürüklenen çocuklar, korunma ihtiyacı içerisindeki çocuklar ve aileleri ile çalıştı. Burada ailelere psiko-sosyal destek hizmetinde bulundu.
2012 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü ve Danışma Merkezi / İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde başladığı Psikodrama eğitiminin temel aşamasını 2016 yılında tamamladı. Psikodrama staj grubu yönetimini 2015 tarihinde 10 hafta süreli deneyimledi ve psikodrama staj grubu ile ilgili Uzm. Psk. Dan. – Psikodramatist Fulya Kurter’den süpervizyon aldı. Bireysel Psikodrama, Çocuk Psikodraması eğitimlerini tamamladı ve yaz konferanslarında çeşitli yabancı psikodramatistlerle çalışma fırsatı buldu. 2018 yılında, Psikodrama Eğitimi’nin üst aşamasını “Sınır Koyan Rolünü Bozan Psikolojik Gelişim Sürecinin Psikodramatik Teorisi” tez konusu ile tamamladı.
2014-2015 yılları arasında CETAD’dan aldığı Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitiminin 1. ve 2. Modüllerini tamamladı. Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimini aldı. Ayrıca Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden aldığı EMDR 1. düzey eğitimini 2017 yılında, 2. düzey eğitimini 2019 yılında tamamladı.
2015 yılında İstanbul Doğum Akademisi'nde başladığı Doğuma Hazırlık Eğiticisi ve Doğum Psikoloğu Eğitimi’ni 2017 yılında tamamlayıp, staj sürecinde Doğum Psikoloğu & Psikodrama Eğitmeni Neşe Karabekir ve Op. Dr. Hakan Çoker'den süpervizyon aldı. Bitirme tezinin konusu; Polyvagal Teori'dir. Halen doğuma hazırlık eğitimleri vermektedir.
2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Aile Danışmanlık Merkezi’nde 1 yıl süreli Öfke ile Baş Etme, Stres ile Baş Etme, İnternet Bağımlılığı, Travma ile Başa Çıkmanın Yolları ve Ebeveynlik Becerileri gibi konular hakkında çeşitli seminerler düzenledi. Ardından aynı kuruma bağlı bir Psikoterapi Merkezi’nde 2017-2020 tarihleri arasında Terapi Gruplarını (Yaşantı Destek Grubu, Öfke Yönetimi, Sınırlar vb.) yönetti.
2015 yılından bu yana özel bir merkezde bireysel psikoterapi ve grup psikoterapisine devam etmekte olup; bu süreçte Uzm. Psk. Dan. & Psikodramatist Muharrem Çapkın ve Yard. Doç. Yudum Akyıl'dan süpervizyon desteği almıştır. Halen Klinik Psikolog Eda Arduman ile süpervizyona devam etmektedir.
İstanbul Spontanite Tiyatrosu oyuncusudur.