Ayça Atasoy

Uzm. Pedagog/Psikolojik Danışman/ Eğitmen Psikodramatist

1999 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Gelişim Nörolojisi Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 2002 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü ve Danışma Merkezi/İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde başladığı Psikodrama eğitimini 2011 tamamladı. Bu sırada çocuk psikodraması, aile ağacı, spontanite tiyatrosu , bireysel psikodrama gibi alt konularda da eğitimler aldı.
1998 senesinden itibaren çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde, okulların rehberlik servislerinde, yuvalarda ve rehabilitasyon merkezlerinde çalıştı. 2003 senesinde ADA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kuruluşunda yer aldı.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromu, özel öğrenme güçlüğü, gelişimsel bozuklukları ve duygusal sorunları olan çocuklar ile bireysel ve grup çalışmaları yapmakta, sağlıklı bebek ve çocuk danışmanlığı ve yetişkinlere bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. İstanbul Spontanite Tiyatrosu oyuncusudur.